Grey Marvel neboli „Šedý zázrak“. V historii chovatelské stanice byly už tři šedé zázraky, které nám změnily život. Výmarský ohař je pro mě osudové plemeno.


Certifikát|Mezinárodně chráněná chovatelská stanice schválená FCI - Federation Cynologique Internationale


Naše chovatelská stanice byla založena v dubnu 2016, ale začátek toho všeho nastal již v roce 2008.

 

 

30. 3. 2008 se v chovatelské stanici z Pňovského revíru narodil můj první pes, můj první výmarský ohař, Aron z Pňovského revíru neboli Luxor. V roce 2011 Luxorek splnil všechny podmínky chovnosti a stal se chovným psem. Všechny úspěchy, ať na poli pracovním nebo výstavním, byly mé poprvé. Vše co jsem se díky němu naučila, mu nikdy nezapomenu.

Luxor byl typický představitel plemene s krásnou samčí hlavou, výbornou horní i spodní linií, pěknou stříbrnou barvou a správným zaúhlením s prostornou mechanikou pohybu. Byl vrozený aportér a obrovský milovník vody. Jeho práce v poli i v lese byla velmi chuťová. Byl dobrým ochráncem a na svoji rodinu nedal dopustit. Byl to pro nás PAN PES. V červnu 2017 odešel za duhový most a těď nás hlídá na dálku. Nikdy na tebe nezapomenu.


11. 10. 2016 se v naší chovatelské stanici narodil první vrh.

"A" Grey Marvel po Lollince a Luxorkovi.

Z tohoto spojení jsem si nechali bíleho pejska A's Mr. FANTASTIC Grey Marvel, ale doma mu říkáme Fany, Fratiček, Fanoušek.

Vyjímečný pes - pokračovatel a můj velký sen se stal skutečností. Mám doma potomka mé první fenky a prvního psa. Doufám že brzy ukáže co v něm je :-)

 

19. 5. 2013 přibyl do naší rodiny další člen. V chovatelské stanici Diam Weim se narodila Born To be My Lolla of Diam Weim neboli Lolla. Byla velmi pozitivní štěňátko a to jí zůstalo. S Lollou už jsem věděla do čeho jdu a co bych s ní chtěla dokázat. Dosáhly jsme společně velkého množství výstavních úspěchů v České republice, ale i v zahraničí. V roce 2016 splnila poslední podmínku chovnosti, stala se chovnou fenou a zároveň zakladatelkou naší chovatelské stanice.

Lolla má krásnou stříbrnou barvu, velmi prostorný pohyb a typickou fenčí hlavou. Její povaha je k nezaplacení. Je velmi milá, přátelská a spokojená, což dává najevo neustále vrtícím se ocasem. To je přesná charakteristika naší Lolly. 

Luxor Lolla jsou součástí všeho, co děláme. Jezdí s námi na dovolenou a sportují ať už se jedná o kolo, brusle či v zimě běžky. Výmarský ohař je prostě všestranný společník, který nadevše miluje svou rodinu a všechny, které má kolem sebe. 


 

19. 1. 2019 se v naší stanici narodil druhý vrh "B" Grey Marvel opět po Lollince  a krásné psovi A Wild And Free of Greynie. Těšíme se jak porostou a doufáme že budoucím páníčkům splní všechna jejich očekávání. Více o tomto spojení v sekci štěňátka.Více informací o plemeni výmarský ohař naleznete také na stránkách klubu chovatelů výmarských ohařů ČR (KCHVO) včetně standardu plemene a historie. Mezinárodně chráněná chovatelská

stanice výmarských ohařů

 

Mgr. Anna Sacha 

 

 

info@greymarvel.com

+420 737 585 305